BATERİ (DAVUL) KURSU

Bateri, nota bilgisi olmadan da anlamlı sesler çıkarılabilen, özellikle gençlerin idol edindiği müzik grupları tarafından aktif olarak çalınan ve stresi azaltan bir vurmalı çalgı olduğundan oldukça rağbet gören bir enstrümandır. Günümüzde yüksek ses düzeyine sahip vurmalı çalgıların profesyonel amaçlar dışında çalınması estetik olarak algılanmasa da bateri çalmanın özellikle küçük yaştaki çocuklar için pek çok faydası mevcuttur. Ritim tutma kabiliyetini geliştirmesi ile beynin her iki lobunun çalışmasını destekleyen bateri, hem mantıksal hem de yaratıcı zekayı güçlendirir. Baterinin ritmik vuruşları günlük hayatın stresinden uzaklaşmaya ve daha sakin bir ruh haline sahip olmaya yardımcı olur. El-göz koordinasyonu ve motor becerilerinin gelişimini desteklediğinden küçük yaştan itibaren bateri çalmak, nörolojik aktiviteyi destekler ve sinirsel hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Sanat Atölyemizin enstrüman kursları arasında önemli bir yeri olan bateri dersleri 6 yaşından itibaren çocuklar, gençler ve yetişkinler için profesyonel ve eğlenceli bir şekilde yürütülür. “Herkes enstrüman çalabilir!” mottosu ile eğitim veren atölyemizin bütün kurslarında olduğu gibi bateri kursu da öğrenme garantilidir. Alanında uzman eğitmenlerimiz her yaş ve seviyeye uygun anlatım teknikleri kullanmakta ve konu her yönüyle anlaşılana dek bireysel ve benzersiz eğitim metotları uygulamaktadır. Dolayısı ile Prozodi Sanat Atölyesi’nde bateri dersleri almak, bateriye sıfırdan ve sabit bir müfredat ile başlamak değil kendi seviyenizden itibaren size özel metotlar ile eğitim görmektir.

Enstrüman çalmaya dair en kaliteli ve en hızlı eğitimi sunan Prozodi bateri kursu, enstrümanı tanıma, notaları okuyup yazabilme, baget kullanarak havalı numaralar yapmayı öğrenme gibi pek çok aşamadan oluşan kapsamlı bir program ile gerçekleştirilir. Program boyunca eğitmenlerimiz çalışmaları her öğrenciye özel olarak yürütür. Dolayısıyla bir pop müzik hayranı iseniz repertuvar oluşturma aşamasında pop şarkıları, ben tam bir Metal Head’im diyorsanız da rock müzik şarkıları ile kendi zevkinize özel parçaları çalmayı öğrenirsiniz. Haftanın yedi günü sabah 10 ile akşam 10 arasında size ve eğitmenlerimize uygun saatlerde bateri kursu almak için hemen bize ulaşın. Tümü konservatuar mezunu, öğrencilerimizin en iyi arkadaşları uzman eğitmenlerimiz sizi hayalinizdeki enstrümanla tanıştırmayı bekliyor!

Kurslarımız haftada 1 gün 1 ders saati olarak yapılmaktadır. 

1 aylık kurs birbirini takip eden 4 haftadan oluşur.

Ders saatlerimiz 4-6 yaş arası 40 dakika,
7 yaş ve üzeri 50 dakikadır.

BİZİ ARAYIN
Open chat
WHATSAPP
Merhaba.
Nasıl yardımcı olabilirim?