UD KURSU

Ud denince aklınıza deruni çalgılardan oluşan bir müzik ziyafeti geliyor ve keşke ben de çalabilseydim! diyorsanız iyi ki buradasınız çünkü sanat atölyemizin ud dersleri, bu enstrümana gönül vermiş her yaştan öğrenciye açık! Özellikle Doğu müziklerinin vazgeçilmez enstrümanı olan ud, dünyanın en eski telli çalgılarındandır ve mızrapla çalınır. Armut şeklindeki bu enstrümanın pek çok kültürde yeri olmakla birlikte Türk Sanat Müziği’nin de önemli bir parçasıdır. Perdesiz bir enstrüman olan udun 11 teli vardır ve şu meşhur “bam teli” kavramı udun en üstteki telinin isminden gelir.

Yapı olarak gitardan farklı olan ud enstrümanı hakkında müzikseverler tarafından en sık sorulan soru: Ud çalmak zor mu?” şeklindedir. Bu soruya yanıt olarak udun gerçekten meşakkatli bir müzik aleti olduğunu söyleyebiliriz ancak elbette Prozodi Sanat Atölyesinde değil! Atölyemizin diğer enstrüman kursları gibi ud kursu da müzik bölümü mezunu profesyonel eğitmenlerimiz tarafından öğrenme garantisi ile verilir. 7 yaşından itibaren her yaştan öğrencinin kabul edildiği kursumuzda haftanın her günü sabah 10.00 akşam 22.00 arası uygun saatlerde ders alabilirsiniz.

Özellikle erken yaşta müzik eğitimine başlamanın gerek fiziksel, gerekse zihinsel ve ruhsal gelişime oldukça önemli etkileri vardır. Dinleyenlere tarifsiz duygular yaşatan ve yüz yıllar öncesine dayanan geleneğin timsali olan ud dersleri, her öğrencimize özel ve ayrıcalıklı bir eğitim programı ile yürütülür. Alanında uzman eğitmenlerimiz çocuklarınız ile onların yaşına inerek ve yetişkinlerle samimi bir ortamda derslerin maksimum verim ve elbette çokça eğlenceli geçmesini sağlar. Prozodi Sanat Atölyesi’nde ud öğrenmek isteyen herkes, bu enstrümanın inceliklerini, tarihini, püf noktalarını öğrendiği kadar kendi müzik ruhunu da keşfeder ve müziğe kazandırılan değerli bir sanatçı olarak yoluna devam eder.

Kurslarımız haftada 1 gün 1 ders saati olarak yapılmaktadır. 

1 aylık kurs birbirini takip eden 4 haftadan oluşur.

Ders saatlerimiz 4-6 yaş arası 40 dakika,

7 yaş ve üzeri 50 dakikadır.

BİZİ ARAYIN
Open chat
WHATSAPP
Merhaba.
Nasıl yardımcı olabilirim?