KEMAN KURSU

Daha önce hiç keman çaldınız mı? Belki bu enstrüman küçüklüğünüzden beri hayallerinizi süslüyor ancak bunu yapmak için hiç vaktiniz olmadı, belki de belirli bir düzeyde keman bilginiz var ancak eğitiminizi yarım bırakmak zorunda kaldınız. Hangi seviyede ya da yaşta olursanız olun profesyonel olarak keman öğrenmek için geç kalmadınız! Her yaştan herkes için müzik sloganı ile yola çıktığımız sanat atölyemizde size özel olarak hazırlanan keman kursu eğitim programı içeriği ile bu enstrümanı bir profesyonel gibi çalmayı öğrenebilirsiniz.

Oldukça etkileyici bir sesi olan keman, özellikle klasik müziğin yaygınlaştığı günümüzde ders çalışırken, spor yaparken, davetlerde, yemek yaparken ya da herhangi bir yerde hayatın fon müziği olarak anlarımıza değer katıyor. Bu şiirsel sesin yaratıcısı ve kaynağı olmak ise pek çoğumuzun hayalini süslese de günlük telaşlarımız içerisinde keman dersleri kendine yer bulamıyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri şüphesiz kemanın öğrenmesi zor bir enstrüman olduğunun ve kemana küçük yaşta başlamak gerektiğinin düşünülmesi.

Yaygın kanıların aksine keman çalmaya sıfırdan başlayan bir öğrenci bile iyi bir eğitmen ve sistemli çalışma ile iki ay içerisinde kısa parçaları çalmaya başlayabilir. Enstrüman öğrenirken her yaşın ve tecrübenin ayrı bir avantajı vardır. Küçük yaştaki öğrenciler temiz zihinleri ve öğrenmeye açıklıkları ile başarılı olurken yetişkinler kolay kavramaları ve kaslarını daha iyi kontrol edebilmeleri ile öğrenmeye adapte olabilirler. Dolayısıyla öğrenmek için de iyi bir müzisyen olmak için de belirli bir yaş sınırı yoktur.

Yedi yaşından itibaren her yaş grubundan öğrenci kabul ettiğimiz Prozodi keman kursu, enstrümana alışma ve teknik eğitim aşamalarından sonra öğrencilerin dinlemekten hoşlandığı müzik türlerine göre bir repertuvar oluşturma aşamasına sahiptir. Böylece öğrencilerimiz dilerlerse Türk müziğinde ya da Batı müziğinde ustalaşarak teknik eğitimin yanı sıra müzik eğitimini de başarıyla tamamlayabilirler. Prozodi Sanat Atölyemizde haftanın herhangi bir gününde sabah 10.00 ile akşam 22.00 arasında kendinize ve eğitmeninize uygun saatlerde eğitim alabilir, keman çalmada hangi seviyedeyseniz o seviyeden itibaren eğitiminizi sürdürebilirsiniz.

Kurslarımız haftada 1 gün 1 ders saati olarak yapılmaktadır. 

1 aylık kurs birbirini takip eden 4 haftadan oluşur.

Ders saatlerimiz 4-6 yaş arası 40 dakika,

7 yaş ve üzeri 50 dakikadır.

BİZİ ARAYIN
Open chat
WHATSAPP
Merhaba.
Nasıl yardımcı olabilirim?