PİYANO KURSU

Herkesin hayatı boyunca çalmak istediği en az bir enstrüman vardır. Günlük koşuşturmalar, kariyer hedefleri, günümüzde sanatsal faaliyetlere verilen önemin azalması gibi nedenlerle genellikle bu tür hayallerin üzeri örtülür. Belirli bir zaman geçtiğinde, müzisyen olma hayalimiz gençliğin tozlu raflarında bıraktığımız ”keşkelerden” birine dönüşür. Özellikle ebeveynler, sınav bazlı eğitim sistemlerinin yürürlükte olduğu günümüzde küçük yaştaki çocukları için pozitif bilimlere yönelik ek dersleri sanatsal derslere tercih eder. Ancak bilinmeyen; gitar, keman, piyano gibi enstrümanları erken yaşta öğrenmenin hem zihinsel gelişimi desteklediği hem de pozitif bilimleri öğrenmeyi kolaylaştırdığıdır.

Son dönemde özellikle piyano çalmanın çocukların psikolojik ve motor gelişimi açısından oldukça faydalı olduğu uzmanlarca kanıtlanmıştır. Dolayısı ile piyano çalmak, kişinin ruhsal dinginliğini sağladığı gibi, odaklanma, ayırt etme, beynin farklı loblarını kullanabilme, hayal kurma, kendini daha açık ifade edebilme, zihinsel koordinasyon, motor becerilerini geliştirme gibi sayısız yarara sahiptir. Bu bilgiler fazlasıyla ilginizi çektiyse gelin bir de sizi benzersiz eğitim metotları ile Prozodi Sanat Atölyesi’nin piyano kursu ile tanıştıralım.

Sanat ile uğraşmanın elbette yaşı yoktur, ancak çocuğunuzun piyano eğitimi alması için en uygun yaşı merak ediyorsanız 4 yaşından itibaren profesyonel bir eğitimin mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Prozodi Sanat Atölyesi olarak 4-6 yaş grubundan başlattığımız piyano derslerimiz, çocuklar için bireysel ve benzersiz eğitim metotlarıyla yürütülür. Eğitmenlerimizin tümü müzik bölümü mezunu, daha da önemlisi pedagojik formasyona sahip, anaokullarında eğitmenlik geçmişi olan uzmanlardır.

Piyano dersleri vermenin dışında çocuklara pedagojik bir bakışla yaklaşan ve eğitimlerini destekleyen uzmanlarımız, öğrencileri için bazen sevilen bir abla/abi bazense kendi yaşlarında bir arkadaş olurlar. Renklerle notaları özdeşleştiren, oyunlarla öğreten ve çocukları çok ama çok eğlendiren profesyonel eğitmenlerimiz sayesinde minik öğrencilerimiz bir sonraki dersi iple çeker. Bunun bir nedeni de elbette kendilerini bir enstrüman aracılığı ile ifade edebilmeleridir. Hangi çocuk kendi yarattığı sesleri duymak istemez ki?

Prozodi piyano kursu olarak kapılarımız, her yaş grubundan kadın ve erkek herkese açıktır. Notalarla dans etmenin yaşı olmadığını savunuyor ve “Ben de çalmak isterdim!” diyen herkesi kursumuza davet ediyoruz. 7 yaş üzeri ve yetişkin öğrencilerimiz için piyano eğitimi ve çocuklar için piyano kursu belirli açılardan birbirinden farklıdır. 7 yaş üzeri çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik piyano derslerimiz, daha az oyun odaklıdır, ancak eşit düzeyde öğrenme ve eğlence içerir. Uzmanlarımızın farklı yaş ve cinsiyet grupları için eğitim verirken en önemli gayesi, en kısa zamanda, en doğru şekilde ve eğlenerek öğretmektir.

Alanında uzman, iletişim kabiliyeti yüksek ve müziğe gönül vermiş eğitmenlerimizin verdiği piyano dersleri, öğrencilerimizle birebir olarak gerçekleşmektedir. Standart ders saati, haftada 1 gün 1 saat olmakla birlikte öğrencilerimizin talebine göre haftada 2 gün de ders verilir. Ders saatleri, eğitmen ve öğrenci için uygun olan saatler arasından seçilir ve öğrenci ile işbirliğinde belirlenir. Birebir derslerin tümü uzmanlarımız ve öğrencilerimiz için yüksek sinerjili, bol eğlenceli ve tabii ki müzik doludur.

Özellikle Manisa piyano kursu arayan müzikseverleri, aradıkları profesyonel piyano eğitimi ile buluşturan Prozodi Sanat Atölyesi olarak, yıllardır piyano alanında genç-yetişkin müzisyenler yetiştirmenin ve farklı ruhların yansıttığı ses olmanın gururunu yaşıyoruz. Keman gibi telli çalgıların aksine kısa zamanda sonuç alabileceğiniz piyano dersleri ile siz de ruhunuzun sesini notalara yansıtabilir, yalnızca profesyonellik için değil bir meditasyon aracı olarak bile piyano çalmayı öğrenebilir ve günlük yaşamın koşturmacasından uzaklaşabilirsiniz. Yalnızca ruhsal olarak değil, ağırlıklı bedensel faydaları da olan piyano ile algınızı genişleterek, hayal kurma kabiliyetinize yatırım yapabilir, farklı sanat dallarında ustalaşabilir, odaklanma, koordinasyon, sağ-sol el hakimiyeti, el kaslarının gelişimi, pozitif düşünme ve matematiksel bilimlerde ustalaşma gibi beceriler de kazanabilirsiniz.

Prozodi ayrıcalığı ile piyano öğrenmek için hayallerinizi daha fazla ertelemeyin ve bize ulaşın. Ücretsiz deneme derslerimiz ile eğitmenlerimizi ve kurs ortamını tanıyarak eğitim kalitemizi ilk elden tecrübe etme fırsatı yakalayın. Söz veriyoruz müzik, size iyi gelecek.

Kurslarımız haftada 1 gün 1 ders saati olarak yapılmaktadır. 
1 aylık kurs birbirini takip eden 4 haftadan oluşur.
Ders saatlerimiz 4-6 yaş arası 40 dakika,
7 yaş ve üzeri 50 dakikadır.

 

BİZİ ARAYIN
Open chat
WHATSAPP
Merhaba.
Nasıl yardımcı olabilirim?