NEY KURSU

Müzik aletleri arasında ney enstrümanı, duruşuyla, sesiyle, kolay uyum sağlanabilir yapısıyla öne çıkar. Gönüllerin keşfedilmemiş notalarını ortaya çıkartmamıza imkân sağlayan ney sesi, yankılandığı ortamda, sanki gizemli bir kutunun açılmasına tanıklık ediyormuşçasına esrarengiz, hüzünlü bir atmosferin kapılarını aralar. İşte bu kapı, doğanın tüm seslerini yansıtan neyin ruhani varlığıdır. Ney kursu almak isteyenler ile profesyonel olarak ney çalanlar bu enstrümanın tasavvufi, deruni ve ruhani varlığının farkına varır ve farklı bir huzuru tadarlar.

Ney’e dair bilinen en yaygın kanı çalmanın oldukça zor olduğudur. Elbette bu enstrümandan ses çıkarmanın meşakkatli olduğu doğrudur fakat aynı zamanda çalması en keyifli ve tatmin edici müzik aletlerinden biridir. Sanat atölyemizin ney kursu, dünyanın farklı bölgelerine yayılmış en köklü müzik aletlerinden olan neyi profesyonel anlamda tanımak için oldukça iyi bir fırsattır.

Alanında uzman eğitmenlerimizin size özel olarak hazırladığı eğitim programı kapsamında Tasavvuf’un en önemli çalgısı olan ve zengin Türk Sanat Müziği’nin kökenini oluşturan ney enstrümanını teorik temeller ile çalmayı ve hissetmeyi öğrenirsiniz. Sanat atölyemizin ney dersleri, bu etkileyici enstrümanı en hızlı,en kolay ve en iyi şekilde öğrenmeniz için biçilmiş kaftandır. Anlamadığınız konular, hiç soru işareti kalmayana dek farklı eğitim metotları ile anlatılır ve böylece size en uygun öğrenim şeklinin de keşfedilmesine olanak tanır.

Yedi yaşından itibaren her yaş ve seviyeye uygun derslerin verildiği atölyemizin ney kursu, gerek profesyoneller gerekse yeni başlayanlar için bu enstrümanı profesyonel düzeyde çalabilmenin ilk adımıdır. Siz de birebir dersler ile kaliteli bir müzik eğitimi alabileceğiniz, eksiklerinizin ve öğrenme düzeyinizin yakından takip edileceği ve hayalinizdeki enstrümanı en iyi şekilde çalmayı öğreneceğiniz bir enstrüman kursu arayışında iseniz Prozodi’de her zaman size uygun bir yer var! Hala aklınızda soru işaretleri varsa ücretsiz deneme dersimize katılarak sıcacık atölye ortamını ve uzman eğitmenlerimizi daha yakından tanıyabilirsiniz.

Kurslarımız haftada 1 gün 1 ders saati olarak yapılmaktadır. 

1 aylık kurs birbirini takip eden 4 haftadan oluşur.

Ders saatlerimiz 4-6 yaş arası 40 dakika,

7 yaş ve üzeri 50 dakikadır.

BİZİ ARAYIN
Open chat
WHATSAPP
Merhaba.
Nasıl yardımcı olabilirim?