HAKKIMIZDA

Teknolojinin altın çağlarını yaşadığı günümüzde, en kıymetli cevherlerimiz olan çocuklarımızın sanatın değil, teknolojinin ortaya koydukları ile ilgilendiğini gözlemlemekteyiz. Öyle ki; doyumsuz bir merak duygusu ile dünyaya gelen çocuklarımız, geleceğin ressamları ve müzisyenleri olarak sanata başlamaları gereken yaşlarda, meraklarını teknolojinin sunduğu vakit öldürme araçları ile tatmin ediyor ve yitiriyorlar. Ne yazık ki bu durum, büyük ölçüde çağımız yetişkinlerinin bilgisayarların dilinden anladıkları kadar çocukların dilinden anlamıyor olmasından ve geleneksel sanatların önemini yitirmeye başlamasından kaynaklanıyor.

Çocukların derin hayal gücünü ve sürekli sorgulama ihtiyacını merkeze koyan Prozodi Sanat Atölyesi olarak 2004 yılında Manisa’da Efe Müzik adıyla faaliyetlerimize başladık. 2018 yılında ise Prozodi Sanat Atölyesi ismi ile yeni nesil bir müzik kursu olarak yeniden kurulduk. Dünyadaki tüm bestelerin, notalara meraklı bir çocuk ile serüvenine başladığının ve merakın asla yitirilmemesi gereken bir değer olduğunun bilincinde olarak; çocukların ve gençlerin kendi ruhlarının yansıttığı notaları keşfederek bunu bir ifade biçimi haline getirmelerini ve onlara üretmenin hazzını yaşatmayı amaçlamaktayız.

Müzik eşliğinde çayların içildiği, sıcacık bir ortamda eğitim gören çocuk, genç ve yetişkinler, Prozodi müzik kursu içerisinde bireysel ve benzersiz eğitim metotları ile kendi ritimlerini buluyor. Her yaştan ve her meslek grubundan öğrencilerimize her seviyede eğitim vermenin yanı sıra en çok geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı önemsiyor, velilerimizin eğlenerek öğrenen çocuklarını güvenle bizlere emanet etmesi ile iftihar ediyoruz. Çocuklara yönelik müzik kursu kapsamında, uygulamanın yanında görsel, işitsel, oyun, drama, sanat terapisi destekli olarak farklı öğrenme kabiliyetlerine sahip çocuklar için farklı eğitim metotları uyguluyoruz.

Her biri müzik bölümü mezunu, psikolojik ve pedagojik formasyonu olan, alanında uzman eğitmenlerimiz derslerle ilgili gerekli tüm donanım ve materyallere sahiptir. Belirli zamanlarda 8 farklı enstrüman dersimizin öğrencilerini bir araya getiren ve orkestra çalışmaları düzenleyen uzmanlarımız, öğrencilerin kolektif bir şekilde öğrenerek sosyalleşmesini ve müzik ile ilgili profesyonel kariyerleri için altyapı oluşmasını desteklemektedir. Ayrıca ileride sayılarını arttırmayı planladığımız kurslarımız ile birlikte koro ve konser çalışmaları düzenlemeyi de tasarlamaktayız.

Manisa’nın oldukça güvenli bir mevkiinde bulunan Prozodi müzik kursu, ailelerin ders saatlerinde güvenle çocuklarını bıraktığı ve yetişkin öğrencilerimizin günün herhangi bir saatinde güvenle ulaşım sağlayabildiği bir konumdadır. Bunun yanında öğrenciler dersteyken yakınlarının bekleyebileceği, beklerken çay, kahve içerek eğitmenlerimiz ve diğer veliler ile sohbet edebilecekleri salonlarımız da mevcuttur.

Prozodi Sanat Atölyesi olarak uygulamalı müzik eğitimi ve çeşitli görsel-sanatsal aktiviteleri, öğrenci ve eğitmenlerimizin oluşturduğu yüksek sinerji ile birleştiren, eğlenerek öğreten, üretme, analitik düşünme, kendini enstrümanlarla ifade etme, hayal kurma becerileri kazandıran bir eğitim kurumu olmayı misyon ediniyoruz. Bu bağlamda farklı ve bireysel bir metotla eğitim almak isteyen tüm müzikseverlerin ve geleceğin sanatçılarının müzik okulu olmaktan gurur duyuyoruz. Sizin de her zaman çalmak istediğiniz bir enstrüman varsa ücretsiz deneme dersi için en yakın zamanda kursumuza bekliyoruz. Herkes için müzik, herkes için Prozodi!

Kurslarımız haftada 1 gün 1 ders saati olarak yapılmaktadır. 

1 aylık kurs birbirini takip eden 4 haftadan oluşur.

Ders saatlerimiz 4-6 yaş arası 40 dakika,

7 yaş ve üzeri 50 dakikadır.

BİZİ ARAYIN
Open chat
WHATSAPP
Merhaba.
Nasıl yardımcı olabilirim?