RESİM KURSU

Resim, hayatın kaçınılmaz bir parçasıdır. Hepimiz okul sıralarında ders dinlerken, iş yerinde bir toplantıya katılırken, telefon görüşmesi yaparken ya da evde alışveriş listesi hazırlarken önümüzdeki kağıda bir şeyler karalarız. Bu aslında belirli bir amaç olmadan yapılsa da o an için bir konsantrasyon sağlar ve düşünmemizi kolaylaştırır. Çünkü kalem ve kağıt, çizgiler ve şekiller zihinden dökülenlerin çıkış kapısıdır. Ne var ki resim eğitimi günümüzde “Mesleğin yanında hobi olarak yapılması gereken” bir disiplin olarak algılandığından çoğu zaman ciddiye alınmaz ve asıl uğraşlar arasında geri planda kalır. Ancak özellikle küçük yaştan itibaren resim dersleri almak, kişinin iletişim becerilerini geliştiren, el-göz koordinasyonunu sağlayan, ellerini yaşıtlarından çok daha kontrollü kullanabilmesini destekleyen, özgüven oluşturan ve oldukça etkili bir terapi yöntemi olan bir faaliyettir. Tüm bunların yanında çocuğunuzu hayatı boyunca mutlu edecek olan şeyin enstrümanlarda ya da resimlerde olabileceğini hesaba katarak çocuk gelişiminde güzel sanatlar ve müzik kurslarına da bir şans vermelisiniz.

Her yaştan öğrenciye kendi seviye ve yaş gruplarına uygun, profesyonel enstrüman dersleri veren sanat atölyemiz Prozodi’de elbette sanat severler için resim kursu ve güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu da mevcut. 4 yaşından itibaren çocukların, güzel sanatlara hazırlık yapan gençlerin ve her yaştan yetişkinin ders alabildiği kursumuzda haftanın 7 günü sabah 10.00 ile akşam 22.00 arasında çok ama çok eğleniyor, geleceğin Rembrandtlarını, Caravaggiolarını, Van Goghlarını ve Picassolarını yetiştiriyoruz.

Resim alanında ülkemizin prestijli okullarından olan Gazi Üniversitesi Seramik Bölümü, Selçuk Üniversitesi Resim Bölümü ve Selçuk Üniversitesi Resim Yüksek Lisansı yapan değerli eğitmenimiz, resim dersleri sırasında sanatın inceliklerini bir arkadaş sıcaklığında öğretmekte, pedagojik ve psikolojik bir yaklaşım ile öğrencilere resmi sevdirmektedir. Manisa’da farklı özel okullarda resim öğretmenliği yapmış olan ve sanat merkezlerinde resim kursu veren eğitmenimiz özellikle çocuklarla ve gençlerle çok iyi anlaşmakta, her yaşa, yaratıcı zekaya ve seviyeye uygun bireysel eğitim metotları kullanmaktadır.

Siz de çocuğunuzun hem psikolojik hem de fiziksel gelişimini destekleyecek benzersiz bir resim kursu arayışında iseniz, güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu araştırıyor ya da kendiniz, arkadaş grubunuz için resim sanatını profesyonel düzeyde öğreten bir Manisa resim kursu arıyorsanız tam olarak doğru adrestesiniz. Hayallerinize geç kalmamak ve hayatın içinde iyileştirici bir terapi yöntemi edinmek için hemen bize ulaşın ve ücretsiz deneme dersimiz ile sıcacık atölye ortamını tecrübe edin.

Kurslarımız haftada 1 gün 1 ders saati olarak yapılmaktadır. 

1 aylık kurs birbirini takip eden 4 haftadan oluşur.

Ders saatlerimiz 4-6 yaş arası 40 dakika,

7 yaş ve üzeri 50 dakikadır.

BİZİ ARAYIN
Open chat
WHATSAPP
Merhaba.
Nasıl yardımcı olabilirim?